Folkhälsan i Replot

Folkhälsan i Replot

Folkhälsans lokalförening i Replot har verksamhet i byarna i Korsholms skärgård. Föreningen strävar efter att ha en mångsidig verksamhet för alla sina medlemmar.

Bli medlem

Vi ordnar bland annat simskolor, motionsklubbar, kampanjer, Må bra-dagar, resor, naturupplevelser, vinterbad och äldreträffar. Vi samarbetar med andra lokala föreningar och sänder tre verksamhetsinfobrev per år till våra över 400 medlemmar.

Föreningen säljer också Folkhälsansmärken och -kalendrar och hyr ut följande produkter:

  • Promenad-/löpband, motionscyklar och BungyPump-promenadstavar 
  • Långfärdsskridskor och snöskor 
  • Kajaker

Ta vid behov kontakt med Susanne tfn 044 527 0170.

Vi arrangerar just nu

Klicka på en kurs för att få mer information. Om inga kurser visas så finns det just nu inga insatta.

9 st. i

Kontakt

Ordförande

Nabb Susanne

0445270170
susanne.nabb@netikka.fi

Vice Ordförande

Hietanen Malin

0405366923
malin.hietanen@hotmail.com

Sekreterare

Muukkonen Johanna

0405723580
johanna.muukkonen@outlook.com

Styrelsemedlem

Bengs-Torkko Louise

0503755314
louisebengs87@gmail.com

Kåll-Fröjdö Sara

0505983196
sara.kall-frojdo@hotmail.com

Nylund Marika

0500564808
marika.replot@gmail.com

Pellas Anneli

0505752085
anneli_pellas@hotmail.com

Sund Susanna

0407709951
Sanna.sund69@gmail.com

Bokföringsansvarig

Hjerpe Margareta

0400161834
margareta.hjerpe@netikka.fi

Simombud

Lund Sara

0414585379
sara.ulrika.lund@gmail.com