Folkhälsan i Solf-Sundom

Folkhälsan i Solf-Sundom

Föreningen har verksamhet som riktar sig till alla åldersgrupper. Verksamhetsområdena är byarna Sundom och Solf. Föreningen grundades 1921.

Bli medlem

Om somrarna ordnar vi regelbundet simskolor vid Friluftsbadet i Solf och vid Kronvik strand.

Under vår och höst ordnas löpskola för vuxna samt Trivselcafé för daglediga.

  • Vi säljer Folkhälsan-produkter, kalendrar, lucia-pins och majblommor. 

Vi arrangerar just nu

Klicka på en kurs för att få mer information. Om inga kurser visas så finns det just nu inga insatta.

Kontakt

Ordförande

Granholm Lena

0504463254
granholmlena@gmail.com

Vice Ordförande

Wiklund-Engblom Annika

0505475132
awengblom@gmail.com

Sekreterare

Kallio Nina

0505180385
nina.kallio@abo.fi

Styrelsemedlem

Helgas Ann-Charlotte

0505949023
ahelgas@hotmail.com

Mykrä Sirkka

0503051037
info@cirkas.fi

Nordberg Cecilia

0503670482
cecilia.nordberg@live.com

Sjöberg Anna-Lena

0505322499
annalenasjoberg68@gmail.com

Bokföringsansvarig

Granholm Christoffer

Simombud

Granholm Lena

0504463254
granholmlena@gmail.com

Nordberg Cecilia

0503670482
cecilia.nordberg@live.com

Sjöberg Anna-Lena

0505322499
annalenasjoberg68@gmail.com

Ersättare i styrelsen

Granholm Victoria

0504407204
victoria.granholm@hotmail.se

Haglund-Sten Jenny

+358503644263
jenny.haglund@netikka.fi