Folkhälsan i Solf-Sundom

Folkhälsan i Solf-Sundom

Föreningen har verksamhet som riktar sig till alla åldersgrupper. Verksamhetsområdena är byarna Sundom och Solf. Föreningen grundades 1921.

Bli medlem

Om somrarna ordnar vi regelbundet simskolor vid Friluftsbadet i Solf och vid Kronvik strand.

Under vår och höst ordnas löpskola för vuxna samt Trivselcafé för daglediga.

  • Vi säljer Folkhälsan-produkter, kalendrar, lucia-pins och majblommor. 

Vi arrangerar just nu

Klicka på en kurs för att få mer information. Om inga kurser visas så finns det just nu inga insatta.

8 st. i

Kontakt

Ordförande

Granholm Lena

0504463254
granholmlena@gmail.com

Vice Ordförande

Nordberg Cecilia

0503670482
cecilia.nordberg@live.com

Sekreterare

Kallio Nina

0505180385
nina.kallio@abo.fi

Styrelsemedlem

Granholm Victoria

0504407204
victoria.granholm@hotmail.se

Helgas Ann-Charlotte

0505949023
ahelgas@hotmail.com

Mykrä Sirkka

0503051037
info@cirkas.fi

Sjöberg Anna-Lena

0505322499
annalenasjoberg68@gmail.com

Bokföringsansvarig

Granholm Christoffer

Simombud

Granholm Lena

0504463254
granholmlena@gmail.com

Nordberg Cecilia

0503670482
cecilia.nordberg@live.com

Sjöberg Anna-Lena

0505322499
annalenasjoberg68@gmail.com

Ersättare i styrelsen

Haglund-Sten Jenny

+358503644263
jenny.haglund@netikka.fi

Wiklund-Engblom Annika

0505475132
awengblom@gmail.com