Resultat Valhalla 2018

Resultaten från årets tävling på Norrvalla 28.04.2018

Lagresultaten och lagtiderna finns längst ned på sidan. Genom att klicka på knappen visas alla enskilda etapptider på en extern sajt. 

Resultat 28.04.2018

Plats: Norrvalla

Resultat 2018

Förnamn Efternamn Lag Resultat
Joel Asplund Hockeypojkarna Fullfört lopp
Elias Cederberg Hockeypojkarna Fullfört lopp
Jacob Skott Hockeypojkarna Fullfört lopp
Alfons Lindgren Kackur Fastboys Fullfört lopp
Emil Lindgren Kackur Fastboys Fullfört lopp
Emil Lindgård Lindgård Racing Team Fullfört lopp
Emma Björkskog Skutnabba Ninjawarriors   Fullfört lopp
Amanda Björkskog Skutnabba Ninjawarriors Fullfört lopp
Johannes Björkskog Skutnabba Ninjawarriors Fullfört lopp
Tyra Back Sommarskuggan Fullfört lopp
Malte Back Sommarskuggan Fullfört lopp
Fanny Långs Team FL Fullfört lopp
Rasmus Seitovaara Team Larsen Fullfört lopp
Eddie Wikström Team Larsen Fullfört lopp
Walter Ohlis Team Walter Fullfört lopp
Elis Träskelin Träskpower Fullfört lopp
Anton Huldén Tuffa Kusiner Fullfört lopp
Liam Palenius Tuffa Kusiner Fullfört lopp
Iivar Häggman Vörå IF Fullfört lopp
Hilda Backlund   Fullfört lopp
Viktor Bodbacka   Fullfört lopp
Oskar Ekblom   Fullfört lopp
Telma Eriksson   Fullfört lopp
Axel Grön   Fullfört lopp
Geovanny Helsing   Fullfört lopp
Rasmus Härtull   Fullfört lopp
Tilde Jåfs   Fullfört lopp
Walter Källbacka   Fullfört lopp
Alina Lindqvist   Fullfört lopp
Mette Lindstedt   Fullfört lopp
Colin Lindstedt   Fullfört lopp
Conny Majabacka   Fullfört lopp
Mike Mäenpää57   Fullfört lopp
Ellie Orre   Fullfört lopp
Fanny Orre   Fullfört lopp
Oliver Orre   Fullfört lopp
Melvin Pettersson   Fullfört lopp
Malte Pettersson   Fullfört lopp
Erik Renlund   Fullfört lopp
Fanny Rosenberg   Fullfört lopp
Moa Rönnkvist   Fullfört lopp
Oscar Smeds   Fullfört lopp
Adrian Westö   Fullfört lopp
Thea Wikblom   Fullfört lopp
Lea Vähäkangas   Fullfört lopp
Ellen Öhman   Fullfört lopp
Nadja Öhman   Fullfört lopp
Arvid Österåker   Fullfört lopp
Jenny Östman   Fullfört lopp

Klass F13-14

Plats   Namn Total tid
1 Madelen Nylund 17:04.4
2 Joanna Nylund 20:04.4
3 Alina Grön 20:24.0
4 Ella Vähäkangas   20:53.4
5 Isa Klemets 24:13.9
6 Maja Pettersson 28:15.4


Klass F15-16

1    Linnea Källbacka    16:43.3


Klass P13-14

1    David Björkskog    17:06.5
2 Levi Widlöf 19:21.2
Plats   Namn Totalt tid
1 Team Fireball 1:42:05.9
2 TEAM Muddy Buddies    1:47:05.3
3 Prima skinka 1:54:40.7
4 Katseen vangitsijat 2:02:41.7
Plats     Namn Totalt tid
1 Pikebroth3rs 1:23:56.3
2 Detecta Dirt Diggers 1:25:09.7
3 OCR Team Tålamods 1:26:21.0
4 BGS Vikings 1:26:57.8
5 Team Springmask  1:28:40.5
6 Saftblandare 1:32:48.3
7 Team Rökiö 1:33:07.7
8 Haga Vikingarna 1:37:43.9
9 Lag farthinder 1:43:23.7
10 Mimi-Manu 1:46:03.5
11 Team EnergyRun  1:46:33.6
12 Unbreakable Hammerglass team    1:50:13.2
13 Jacobs Änglar 1:50:55.4
14 Christian Wiss 1:59:29.6
15 Folkhälsans Toughest  2:16:29.4
Plats    Namn Total tid
1 Flying monkeys 1:45:25.2
2 Söndagsskolpapporna 1:46:11.0
3 Mammospåikan 1:46:36.4
4 WAC VIKINGS 1:46:59.7
5 VASAfi(t) 1:47:10.0
6 Team Norrvalla 1:51:16.9
7 3 gubbar 2:02:00.1
8 Team Envall 2:02:23.4
9 ckt lostraiders 2:05:54.3
10 Team Stella och Stödis   2:22:54.4